1. FC Tatran Prešov - FC Nitra 1:0 (1:0)
ŽK: 38. Krajník, 65. Peter Lipták - 30. M. Chudý, 40. Mičic
rozhodovali: Matúš - T. Somoláni, Bobko
1574 divákov

Prešov: Jakub Diviš - P. Petráš, Adámik, Krajník, Kolbas - Papaj (84. Guba), Peter Lipták, M. Poliaček (81. Boljevič), M. Marcin (86. J. Bartek) - M. Adam, B. Kostadinov
Nitra: M. Chudý - M. Szabó, Struhár, M. Kolmokov, Mičic - Šimončič - Čery (74. F. Moravčík), V. Gajdoš, Cléber (46. Boszorád) - Šimonek (58. Kroupa), Seydouba Soumah

Ešte pred úvodným výkopom zatlieskal štadión trénerovi brankárov Prešova Stanislavovi Semanovi, ktorý prijal gratuláciu k nedávnym 60. narodeninám. V samotnom zápase sa v prvom polčase veľa zaujímavého neudialo. Hral sa väčšinou medzišestnástkový futbal, domáci vystrelili medzi žrde dvakrát, hostia iba raz. Chýbali vyložené šance a gólová situácia tak prišla z čista jasna. V 40. minúte, keď Prešovčan Adam mal v úmysle skôr centrovať, lopta trafila hosťujúceho Šimončiča a skončila v nitrianskej sieti - 1:0.
V druhom polčase sa Nitra snažila o vyrovnanie a v 54. minúte natiahol Diviša z 25 m Soumah. Šarišania hrozili z brejkov, po jednom z nich Petráš vyviezol loptu až z vlastnej polovice a nacentroval na Marcina, no jeho zakončenie brankár Chudý vystihol. V 80. minúte po nepriamom kope Papaja hlavičkoval Kostadinov tesne nad. V samom závere hostia pritlačili domácich, keď kopali sériu štyroch rohov. Pred prešovskou bránkou bolo dosť horúco, ale vyrovnávajúci gól až do konečného hvizdu rozhodcu nepadol.

Angel Červenkov, tréner Prešova: "Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas. Hostia mali svoju hru dobre takticky organizovanú. Našťastie pre nás nedali dôležitý gól, ktorý nám priniesol tri body. Hráčom ďakujem za výkon."
Ladislav Jurkemik, tréner Nitry: "Nebol to dobrý zápas. Hralo sa prakticky na jednu bránku - prešovskú, lenže domáci bránili aj za pomoci simulovania, padania na zem a kúskovania hry. Mrzí ma, že sme prehrali, ale aj takým spôsobom, ako to ukázal Prešov, sa dá vyhrať."

FC Spartak Trnava - AS Trenčín 0:3 (0:2)
Góly: 16. Holúbek, 29. Štefánik, 87. Depetris
ŽK: 27. Baéz, 59. Godál (obaja Trenčín)
rozhodovali: Samotný - Kubačka, Lieskovský
4035 divákov

Trnava: M. Raška - Stožický, Gross, Janečka, Ľ. Hanzel - P. Čarnota, E. Sabo, Karhan, Michal Gašparík (38. Schranz) - L. Tomaček (78. Ciprys), Nikolič (54. Mikinič)Trenčín: Volešák - Godál, Rodríguez da Silva, Kleščík, R. Mazáň - Baéz - Mondek (76. P. Mazan), I. Díaz (85. Čögley), Štefánik (71. Lobotka), Holúbek - Depetris

MFK Košice - FC ViOn Zlaté Moravce 2:1 (0:0)
Góly: 61. Škutka, 63. Šinglár - 77. Ľ. Bernáth
ŽK: 40. Šinglár - 40. Škvarka, 52. L. Janič, 59. A. Candrák, 59. Žilák, 66. M. Pavlovič, 73. Ľ. Bernáth
rozhodovali: Horváth - Bóllo, Cuninka
1659 divákov

Košice: Tofiloski - Viazanko, Ostojič, Bašista, Sekulič - Šinglár - J. Novák (73. Bukata), K. Kuzma, Karaš (57. Chupáč), U. Matič (81. Hovančík) - Škutka
Zlaté Moravce: M. Kuciak - P. Pavlenda, M. Pavlovič, Pavol Majerník, Chren - Obročník (68. L. Kováč) - Žilák, L. Janič (55. Orávik), Škvarka, A. Candrák (68. Ľ. Bernáth) - Hodek

MŠK Žilina - MFK Ružomberok 0:0
ŽK: 45.+ Piaček - 83. Ďubek
rozhodovali: Kráľovič - Petríček, Jenčura
2138 divákov

MFK Ružomberok: L. Zich - P. Maslo, Práznovský, Greššák, M. Nosek - M. Nagy, Ďubek - L. Lupták (70. Almaský), Serečin (90.+ Bielák), Š. Pekár (82. M. Jurkemik) - Mukendi
MŠK Žilina: Dúbravka - Mabouka, Piaček, Akakpo, S. Angelovič - Pečovský - T. Majtán (58. Deza), Paur (46. M. Káčer), Barčík, Pich - Guima (74. M. Ceesay)

Spartak Myjava - FK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:0)
Gól: 83. M. Pančík, ŽK: 45. T. Mrva, 53. Siva, 68. Častulín - 63. Chrappan
rozhodovali: Vnuk - Bednár, Borsányi
1445 divákov

Myjava: Solnička - Siva, Černáček, Častulín, T. Mrva - M. Dian, Kuračka, Marček, Ján Petráš (80. Jorík) - L. Šebek (70. P. Straka), Sládek
Banská Bystrica: Boroš - Poljovka, Chrappan, Gyömbér, M. Turňa - T. Hučko, Brašeň, Marek Hlinka, Rejdovian (80. M. Pančík) - Ferenčík (46. M. Matúš), Slančík (46. R. Augustín)

Zostavy a striedania:
Slovan Bratislava: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Lukšík - Milinkovič (60. Peltier), Grendel, Kopúnek, Hlohovský (87. Gregora) - Šebo (69. Pauschek), Szarka
FK Senica: Švenger - Krajčík, Koutný, Brabec, Frýdek - Kóňa - Diviš (75. Diarrasouba), Blackburn (83. Hošek), Wijlaars - Varadi (66. Štepanovský), Masaryk

Slovan začal aktívne, prvú strelu na bránu však videli diváci až v 7. minúte, keď Švengera ohrozil prízemnou strelou Šebo. Ten istý hráč o desať minút neskôr po vysunutí Milinkovičom z uhla poslal loptu do siete, hlavný rozhodca Leško však gól neuznal pre ofsajd. "Belasí" naďalej diktovali tempo zápasu, no otvoriť skóre sa nepodarilo ani Hlohovskému, ktorého strela len tesne minula pravú žrď. Vyše dvetisíc divákov na Pasienkoch sa napokon dočkalo v 39. minúte, keď sa po rohovom kope presadil hlavou Kolčák - 1:0. V úplnom závere polčasu ešte rozhodcovia neuznali Šebovi druhý gól, keďže opäť stál v postavení mimo hry.Zaujímavý futbal pokračoval aj po zmene strán. Už po troch minútach Szarka ideálne sklepol loptu Hlohovskému, no ten ešte zbytočne hľadal Šeba a obrana Senice sa ubránila. V 54. minúte mal vyrovnanie na hlave Masaryk, v dobrej pozícii však Putnockého neprekonal. Útočník hostí o päť minút neskôr našiel vo výbornej pozícii Blackburna, no ten ponúknutú šancu zahodil. Seničania vycítili šancu, ale chybu domácej defenzívy nepotrestal ani Diviš. Domácich mohol onedlho upokojiť druhým gólom striedajúci Peltier, ani po jeho šanci sa však skóre nezmenilo a rovnako pochodil v 70. minúte Hlohovský. Senica si už v závere nevypracovala žiadnu vážnejšiu príležitosť a Slovan tak zvíťazil najtesnejším rozdielom 1:0.